(C): Sugar bags produced by W = Total sugar bags produced - Sugar bags produced by U - Sugar bags produced by V
= 53112709 - 24809565 - 18738576
= 9564568
Now, 24809565 > 18738576 > 9564568
Therefore, U produced more sugar bags.
(A): Number of tea bags sold on Monday = 232
Number of tea bags sold on Tuesday = 82 + 232 = 314
Number of tea bags sold on both days = 232 + 314 = 546
(B): Given amount = ₹ 50 + ₹ 50+ ₹ 20 = ₹ 120
Among the options only toy car costs less than ₹ 120.
So, toy car can be bought from the given amount of money.