User Forum

Subject :IMO    Class : Class 3

If + = ₹ 16, = ₹ 14,
= ₹ 9. Then, the cost of one pencil is

A ₹ 4
B ₹ 2
C ₹ 3
D ₹ 5


Ans 1:

Class : Class 4
A

Ans 2:

Class : Class 1

Ans 3:

Class : Class 3
A

Ans 4:

Class : Class 8
it is A.

Ans 5:

Class : Class 2

Ans 6:

Class : Class 3
the correct and sure answer is A

Ans 7:

Class : Class 1
Yeah, But how can it be?

Post Your Answer