SIGN UP FOR FREE !
Home
/ Forum
User Forum
Ask Your Question
AD
from
Vibgyor Highschool, Pune
Subject :
IMO
Class :
Class 3
What would be the total cost for given lollipops and candies?
A
₹ 40
B
₹ 30
C
₹ 35
D
₹ 45
what/Z
View All Answers (1)
Ans 1:
×
Edit Post
Post
1 Lollipop cost = ₹ 2 1 Candy cost = ₹ 5 2*5=10 10 5*5=25 +25 35
KRUTHIK
from
Narayana e techno school, kalyan west
Class :
Class 3
1 Lollipop cost = ₹ 2 1 Candy cost = ₹ 5 2*5=10 10 5*5=25 +25 35
Submit Your Answers
Post Your Answer