User Forum

Subject :IMO    Class : Class 4

How much does cost?



A ₹ 10
B ₹ 11
C ₹ 13
D ₹ 8


Ans 1:

Class : Class 7
Lollipop=2 Toffee=2 Tea=5 2+2+5=9 20-9=11 So, Popcorn=11

Ans 2:

Class : Class 4
11 rupees(₹)

Ans 3:

Class : Class 4
Option B 11 Rupees

Ans 4:

Class : Class 4
b

Ans 5:

Class : Class 3
OH I SEE IT

Ans 6:

Class : Class 4
B

Ans 7:

Class : Class 8
11 rupees

Post Your Answer